ВЪЗЛОЖИТЕЛ:
Клон-Териториално поделение Пристанище Русе на ДП „Пристанищна инфраструктура”, ул. Пристанищна № 22, вх. Б, ет. 2., За: Стоян Христов - Директор, Република България 7000, гр. Русе, Тел.: 082 818988, E-mail: office.rousse@bgports.bg, Факс: 082 821862
Място/места за контакт: Клон-Териториално поделение Пристанище Русе
Интернет адрес/и:
Основен адрес на възлагащия орган/възложителя: www.bgports.bg.
Адрес на профила на купувача: http://www.bgports.bg/bg/zop/121.
ОБЕКТ НА ПОРЪЧКАТА:
КРАТКО ОПИСАНИЕ:
Пристанищен терминал Русе-изток е част от пристанище за обществен транспорт с национално значение Русе, и е разположен на територията на град Русе.
При извършените огледи на тронзоните и вертикалните стени на лимана в пристанищен терминал Русе-изток е констатирана активна суфозия от неефективна работа на обратния филтър. Вследствие на силни удари от плавателни съдове и пристанищна механизация, на много места бетона на кейовите стени е обрушен, напукан и е с оголена армировка. Констатирано е обрушване на бетона и оголване на армировката по пилотите от вътрешната страна на тронзоните. За определяне действителната носимоспособност и експлоатационна годност на съоръженията е необходимо да се извърши прецизно обследване, придружено с конструктивно становище и при необходимост с проект за възстановяване техническите характеристики.
КОД СЪГЛАСНО ОБЩИЯ ТЕРМИНОЛОГИЧЕН РЕЧНИК (CPV):
73200000
Описание:
Консултантски услуги, свързани с научни изследвания и експериментални разработки
КОЛИЧЕСТВО ИЛИ ОБЕМ:
Извършване на комплексно обследване на фактическото състояние на съоръженията, оценка на носещата способност и остатъчния ресурс и изготвяне на документация за ремонтно-възстановителни работи на конструкция.
ПРОГНОЗНА СТОЙНОСТ:
МЯСТО НА ИЗПЪЛНЕНИЕ НА ПОРЪЧКАТА:
Пристанищен терминал Русе-изток, част от пристанище за обществен транспорт с национално значение Русе.
NUTS:
ИЗИСКВАНИЯ ЗА ИЗПЪЛНЕНИЕ НА ПОРЪЧКАТА:
В рамките на дадената задача Изпълнителят трябва да извърши комплексно обследване на фактическото състояние, оценка на носещата способност и остатъчния ресурс и изготвяне на документация за ремонтно-възстановителни работи на конструкцията с количествено-стойностна сметка.
За установяване на действителните технически характеристики на строежа е необходимо:
- идентифициране на конструктивната система, идентифициране на типа на фундиране, анализиране на наличната информация относно хидрогеоложките условия на фундиране и др.
- извършване на технически оглед, визуално и инструментално обследване и документиране на наличните дефекти, пукнатини и повреди в елементите на конструкцията на вертикалните стени и тронзоните, участъци с открита армировка, промени в структурата на бетона, недопустими деформации и провисвания на отделни елементи и др., свързани с досегашния експлоатационен период;
- събиране на информация относно общите геометрични размери на конструкцията – конструктивни междуосия, наличие на дилатационни фуги и др.
- експериментално установяване на якостните и деформационните свойства на вложените в конструкциите материали (бетон,армировка и др.), чрез безразрушителни и лабораторни изпитвания, в това число:
= окачествяване и класифициране на вложените в конструкцията бетони, съгласно БДС EN.
= диагностика и заснемане на представителна извадка от армировките (надлъжни и напречни) в меродавни сечения и елементи на носещата конструкция (вид, количество, положение и състояние);
= определяне степента на корозия на армировката в бетона по безразрушителен път;
- категоризиране на установените дефекти и повреди в конструкцията в зависимост от техния характер, местоположение и тип на елемента и изготвяне на мерки за рехабилитация;
- систематизиране и анализ на резултатите от експерименталните обектови измервания и експертна оценка на техническото състояние на стоманобетоновите елементи от конструкцията на вертикалните стени и тронзоните.
Конструктивната оценка на вертикалните стени и тронзоните да включва посочените по-долу минимални изисквания, както и други по преценка на изпълнителя:
- систематизиране на информацията относно нормите и критериите на проектиране, използвани при първоначално проектиране на конструкциите и/или при извършване на промени или интервенции в конструкцията по време на досегашния период.
- установяване на типа и значимостта на минали конструктивни повреди, включително и проведени ремонтни дейности.
- проверка на носещата способност на кейовите стени за вертикални товари при отчитане актуалното състояние на вложените конструктивни материали.
- контролни изчисления за определяне на влиянието на допуснати отклонения по време на основното строителство върху експлоатационната надеждност на конструкцията.
- обобщени резултати за конструктивната оценка на съоръженията и основни препоръки за привеждането им в съответствие с изискванията на действащите в момента нормативни документи.
КРИТЕРИЙ ЗА ВЪЗЛАГАНЕ:
Икономически най-изгодна оферта
ПОКАЗАТЕЛИ ЗА ОЦЕНКА НА ОФЕРТИТЕ:
Офертите ще се оценяват по комплексен критерий - „икономически най-изгодна оферта”.
Оценката се извършва по посочените показатели и съответната им относителна тежест в комплексната оценка на офертите, по следната формула:
КО = ОП + ОЦ + ОС, където:
КО – комплексна оценка на офертата, максимален брой точки 100;
ОП – оценка на предложение за изпълнение на офертата, с максимален брой точки 50;
ОЦ – оценка за предложена цена за изпълнение на поръчката, с максимален
брой точки 40;
ОС – оценка за срока на изпълнение на поръчката, с максимален брой точки 10.
СРОК ЗА ПОЛУЧАВАНЕ НА ОФЕРТИТЕ:
ЕВРОПЕЙСКО ФИНАНСИРАНЕ:
ДОПЪЛНИТЕЛНА ИНФОРМАЦИЯ:
До участие в поръчката се допуска всяко българско и чуждестранно физическо и юридическо лице, както и техни обединения, което отговаря на условията, посочени в ЗОП и обявените изисквания на възложителя в документацията за участие и в публичната покана.
Когато участник в поръчката е обединение, което не е юридическо лице се представя копие на договора за обединение, а когато в договора не е посочено лицето, което представлява участниците в обединението – и документ, подписан от лицата в обединението, в който се посочва представляващия.
Участникът следва да разполага с експерти с професионален опит във всички области, които са в обхвата на услугата, за да гарантира качественото изпълнение на възложените му по заданието визирани параметри. Видът на персонала, техните длъжности, брой и продължителност на ангажирането им за работа по поръчката трябва да бъдат предложени от Изпълнителя в съответната част от офертата му.
Изпълнителят трябва да осигури екип, който включва като минимум следните експерти, с професионален опит и квалификация, както следва:
- Експерт с придобита образователна степен „магистър”, квалификация „инженер”, специалност „ХТС“, „Транспортно строителство” или еквивалент, притежаващ валидно удостоверение за упражняване технически контрол по част „Конструктивна – ХТС” на проектите;
- Експерт с придобита образователна степен „магистър”, квалификация „строителен инженер”, специалност „ПГС“, „ССС” или еквивалент; да притежава призната за текущата календарна година пълна проектантска правоспособност;
- Експерт с придобита образователна степен „магистър”, квалификация „инженер”, специалност „ХТС“, Транспортно строителство” или еквивалент; да притежава призната за текущата календарна година пълна проектантска правоспособност,
- Експерт с придобита образователна степен „магистър”, квалификация „инженер геолог”, специалност „Инженерна геология и хидрогеология” или еквивалент; да притежава призната за текущата календарна година пълна проектантска правоспособност,
Всеки участник трябва да разполага със собствено и/или наето техническо оборудване за качествено изпълнение на поръчката, да има на разположение специализирана измервателна техника за обследване на стоманобетонови конструкции по безразрушителен контрол.
Участникът следва да представи резюме в обем до 3 (три) стандартни страници, в което да изложи методиката, начина и стратегията по изпълнението на консултантската услуга.
Участниците в обществената поръчка трябва да подготвят и представят своята оферта в съответствие с изискванията на чл. 101в от ЗОП, публичната покана, документацията за участие, приложенията и образците към нея.
Изискванията към участниците, изискуемите документи и информация са подробно описани в документацията за участие, публикувана в "Профил на купувача", раздел "Публични покани", на адрес: http://www.bgports.bg/bg/zop/121
Отварянето на офертите е публично и на него могат да присъстват участниците или техни упълномощени представители, както и представители на средствата за масово осведомяване и на други лица при спазване на установения режим за достъп до сградата на възложителя.
Офертите ще бъдат отворени от назначена от възложителя комисия в Териториално поделение клон Русе, гр. Русе 7000, ул. Пристанищна № 22, вх. Б, ет. 2 на 26.02.2016 г., 10:00 часа.
СРОК НА ВАЛИДНОСТ НА ПУБЛИЧНАТА ПОКАНА: